Nowa ustawa o kredytach 06.2019 r. - korzyści dla kredytobiorców

Ley de Crédito Inmobiliario - Ustawa o kredycie hipotecznym - nowa regulacja

W czerwcu 2019 roku zgodnie z dyrektywą Parlamentu Europejskiego wprowadzono wiele zmian, które zdecydowanie poprawiają sytuację kredytobiorców.

Zakup nieruchomości nieruchomości w Hiszpanii jest bardziej przejrzysty.

Najważniejsze zmiany:

1) Nowe zasady traktowania dłużników

Dotychczasowe przepisy funkcjonujące od czasów kryzysu w 2008 roku umożliwiały kredytodawcom rozpoczęcie procedury przejęcia zadłużonej nieruchomości już po 3 miesiącach.W świetle nowelizacji zaległa kwota w przypadku pierwszej połowy okresu, na który wzięto kredyt musi być równa co najmniej 3% kwoty kredytu lub 12 miesięcznym ratom. Natomiast w przypadku braku płatności w drugiej połowie okresu, na który wzięto kredyt, egzekucja będzie mogła nastąpić, jeśli dług wyniesie co najmniej 7% kwoty głównej kredytu lub nie dojdzie do płatności co najmniej 15 rat.

2) Brak opłaty za wcześniejszą spłatę kredytu

Dotychczas wiele banków obciążało wcześniejszą spłatę kredytu dodatkowym oprocentowaniem, wprowadzając limity dotyczące kwoty, jaką można spłacić jednorazowo lub zawierając w umowie inne „kruczki" zniechęcające do wcześniejszej spłaty. W tej chwili wcześniejsza spłata kredytu podlega oprocentowaniu tylko, jeśli miałaby ona przynieść straty dla banku. Także wtedy, opłata nie może przekraczać określonych w ustawie limitów, w zależności od rodzaju kredytu.

3) Zmniejszenie kosztów związanych z zaciągnięciem kredytu

Dotychczas większością kosztów za udzielenie kredytu obciążany był klient. Po nowelizacji większość kosztów pokrywa bank. Jedynym kosztem jaki musi zapłacić kredytobiorca jest wstępna wycena nieruchomości tzw. tasación


Ustawa przewiduje również inne zmiany przynoszące korzyści oraz zabezpieczające interesy kredytobiorców w Hiszpanii. W celu uzyskania szczegółowych informacji, prosimy o kontakt z doradcą kredytowym lub adwokatem.


Współpracujemy z doświadczonym doradca kredytowym, który z pewnością dobierze dla Państwa kredyt na dogodnych warunkach.


MASZ PODPISANĄ UMOWĘ PRZEDWSTĘPNĄ  LUB WYBRAŁEŚ WYMARZONĄ NIERUCHOMOŚĆ, A TERMIN UZYSKANIA NIE JEST ZBYT ODLEGŁY
- SKORZYSTAJ Z NASZEGO SERWISU I ZDOBĄDŻ  NUMER NIE W 1 LUB 2 MIESIĄCE W ZALEŻNOŚCI OD FORMY DOSTARCZENIA PEŁNOMOCNICTWA!

SZCZEGÓŁOWE INFORMACJE POD NUMEREM +48 601 915 460